Czwarteprzykazanie.pl

Książka podpowiada, jak układać relacje między pokoleniami i jak zapewnić rodzicom dobrą, spokojną starość. Autorami są znani dziennikarze telewizyjni – Iwona Schymalla i Maciej Zdziarski. Panią Iwonę pamiętamy między innymi z relacjonowania pielgrzymek Błogosławionego Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny.

Autorzy książki przeprowadzili kilkanaście rozmów z lekarzami, psychologami i innymi specjalistami. Eksperci dają wiele praktycznych rad – zalecenia dotyczące zdrowego trybu życia, rady dla rodzin opiekujących się chorymi seniorami, a także propozycje prostych rozwiązań, które mogą ułatwić życie. W książce znajduje się także wywiad z Księdzem Biskupem Andrzejem Czają, który opowiada o swoich duszpasterskich doświadczeniach. Książkę będzie można nabyć w niedzielę 29 września po każdej Mszy Świętej we wszystkich parafiach naszej diecezji. Koszt jednego egzemplarza to 30 złotych.
Dochód ze sprzedaży książki trafi do Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia. Zachęcamy wszystkich, by dołożyć swoją cegiełkę do wielkiego dzieła Fundacji, która w tym roku obchodzi XX-lecie swojej działalności.

Maciej Dziarski

Ks. Jerzy Dzierżanowski

 

[fb-like]