Srebrne jubileusze małżeńskie – relacja

Zgodnie z zapowiedziami 10 września o godz. 14:00 w kościele seminaryjnym p.w. Św. Jadwigi w Opolu, odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji wszystkich małżeństw obchodzących w tym roku 25. rocznicę ślubu. Eucharystię celebrował ks. bp Paweł Stobrawa, koncelebrował ją ks. prałat Jerzy Dzierżanowski, diecezjalny duszpasterz rodzin.

Spotkanie eucharystyczne srebrnych jubilatów jest okazją do modlitwy, ale również do odnowienia świętej przysięgi małżeńskiej. Tuż po homilii nastąpił ten wzruszający i niezwykle uroczysty moment. Małżonkowie mogli spojrzeć sobie w oczy i ponownie, jak przed laty, ślubować sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Obecne wraz z nimi rodziny, a w szczególności dzieci nie kryły radości i wzruszenia.
Po Eucharystii małżonkowie otrzymali również specjalne błogosławieństwo z rąk ks. biskupa Stobrawy oraz ks. biskupa Pierskały. Na pamiątkę udziału w uroczystości wszystkie małżeństwa otrzymały obrazek św. Józefa, na odwrocie którego zamieszczone zostały życzenia biskupa opolskiego Andrzeja Czai.

Wszystkim małżonkom obchodzącym w tym roku „srebrne gody” serdecznie gratulujemy i życzymy wszelkiej pomyślności i błogosławieństwa Bożego na kolejne lata! Jednocześnie informujemy, iż w najbliższą niedzielę, tj. 17 września o godz. 14:00 w kościele w kościele seminaryjnym p.w. Św. Jadwigi przy ul. Drzymały 1 w Opolu, biskup opolski zaprasza na Mszę Świętą wszystkich małżonków, obchodzących w tym roku 50. rocznicę ślubu!

Sandra Narewska