Warsztaty dla narzeczonych

Dom Rekolekcyjny Księży Sercanów, Kluczbork, ul. Strzelecka 42

warsztaty dla zakochanych i narzeczonych

Celem warsztatów jest umożliwienie lepszego poznania siebie i osoby, z którą pragnę związać swoje dalsze życie (cechy osobowości, oczekiwania, pragnienia, opinie, nadzieje, troski); przekazanie rzetelnej wiedzy na temat sakramentu małżeństwa; stworzenie warunków do przemyślenia motywów decyzji zawarcia związku sakramentalnego – czyli jak można budować więź opartą na miłości, Bogu, szacunku i wzajemnym dialogu.

Metoda warsztatów polega na pracy w parach. Zakochani spotykają się na kilkunastominutowych randkach tematycznych. Każda z nich poprzedzona jest świadectwem małżonków oraz kapłana nawiązujących w swych wypowiedział do powołania którym żyją.

Na zakończenie warsztatu każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie o odbytym kursie przedmałżeńskim, które jest jednym z dokumentów wymaganych do zawarcia Sakramentu Małżeństwa (konieczna jest obecność na wszystkich zajęciach).
Warsztaty nie obejmują obowiązkowej wizyty w poradni rodzinnej.
Zapisy: 77 418 50 34; sekretariat@domrekolekcyjnykluczbork.pl

Terminy

Relacje uczestników innych edycji

Po kursie oczekiwałem bliższego poznania mojej narzeczonej, przedyskutowania pewnych spraw będących przedmiotem naszych obaw. Kurs ten dał mi właśnie taką możliwość. Po raz kolejny mogliśmy się zatrzymać i poruszyć kwestie dla nas ważne. Spojrzeć na nie w kontekście małżeństwa prowadzącego warsztaty, oraz księdza, który wniósł również wiele ciekawych myśli i spostrzeżeń ze swojej praktyki duszpasterskiej oraz nauki Kościoła.
Kurs ten nie był przykładem suchej teorii jak żyć, a jak nie. Ukazał w sposób praktyczny problemy związków, ale również, co ważne, ich codzienne radości.
Humorystyczne przedstawienie problemów choć nieraz ciężkich, również sprawiło, że było to bardziej wciągające i pozwalające spojrzeć na te problemy z większym dystansem. Dało to również nadzieję, w pokonywaniu wszelkich trudności pojawiających się w życiu osób chcących być dla siebie najbliższymi. Dziękuję za sposób i formę tych warsztatów. Tomek

O tym kursie dowiedziałam się ze świadectwa wcześniejszych uczestników, że w sposób ciekawy prowadzone są randki. W 100% zgadzam się z tym. Przychodząc na nauki myślałam, że będą to zwykłe zajęcia zakończone zaświadczeniem, które każda para przed ślubem musi „zaliczyć”. Już w czasie piątego spotkania zdałam sobie sprawę, jak bardzo się myliłam. Nie sądziłam, że ten kurs da mi tak wiele do myślenia. Zostały poruszone bardzo ważne tematy potrzebne do wyjaśnienia, abyśmy mogli jeszcze bardziej pogłębić wiedzę na swój temat. Prowadzący podeszli do nas jak do partnerów tzn.,: otworzyli się przed nami , bardzo ciekawe, opowiadali o swoich doświadczeniach oraz przeżyciach. Kapłan również zaangażował się w te spotkania i ciekawe opowiadał historyjki. Bardzo dziękuję za ten kurs.Wydaje mi się, że my wszyscy wychodzimy stąd pozytywnie nastawieni do sakramentu małżeństwa i będziemy w stanie rozwiązywać nasze konflikty. Uważam, że macie Państwo dar od Boga – potraficie w fantastyczny sposób przekazać swoją wiedzę. Niech Pan Bóg czuwa nad Wami i Waszą rodziną.
Pozdrawiam. Kasia

Poruszane treści

 

Moduł
NARZECZENI O SOBIE
NARZECZENI O SOBIE
POROZUMIENIE W MIŁOŚCI
POROZUMIENIE W MIŁOŚCI
POROZUMIENIE W MIŁOŚCI
NASZE PRZYSZŁE MAŁŻEŃSTWO
NASZE PRZYSZŁE MAŁŻEŃSTWO
MY I BÓG
MY I BÓG
…I BĘDĄ JEDNYM CIAŁEM…
…I BĘDĄ JEDNYM CIAŁEM…
…I BĘDĄ JEDNYM CIAŁEM…
SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA
SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA
ŻYJEMY RZECZYWISTOŚCIĄ
ŻYJEMY RZECZYWISTOŚCIĄ
Temat
Jacy jesteśmy
Hierarchia wartości
Nasza codzienność
Nasza wiedza o sobie nawzajem
Nasz dialog w małżeństwie. My jako małżonkowie
Nasze oczekiwania względem małżeństwa
List miłosny
Wiara w moim życiu. Ja i Bóg
Nierozerwalność małżeństwa
Nauka Kościoła, a nasze oczekiwania.
Miłość i odpowiedzialność
Rodzicielstwo
Decyzja o ślubie kościelnym. Przysięga małżeńska
Nasze życie religijne
O czym myślimy najczęściej. Kryzys pożycia małżeńskiego
Odchodzimy z domów rodzinnych

Wykład teoretyczny na temat Naturalnego Planowania Rodziny
Świadectwa-ewaluacja
Eucharystia