Utracenie dziecka to ból, który zostaje na całe życie. Nie można nadać mu formy, ani przyzwyczaić się do niego. Smutku, jaki towarzyszy Rodzicom nie da się wyrazić słowami. Nie można również pomóc w żałobie. Pozostaje obecność i ciche wsparcie.
Na całym świecie 15 października jest Dniem Dziecka Utraconego. Co roku łączymy się w myślach i modlitwie ze wszystkimi Rodzicami i ich bliskimi, którzy doświadczyli straty swojego dzieciątka. Spotykamy się w kościołach na Mszach i nabożeństwach, aby być razem w tym trudnym dniu, dając sobie nawzajem ciepło i nadzieję.
Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. Nie mogąc przybrać żadnego kształtu, osiada ciasno na dnie serca jak śnieg podczas bezwietrznej nocy.
Haruki Murakami
Diecezjalne obchody Dnia Dziecka Utraconego odbywają się na Górze św. Anny (ul. Klasztorna 6). O 17:30 zapraszamy na wspólny różaniec w intencji utraconych dzieci i ich Rodziców. O 18:00 rozpocznie się uroczysta Msza Święta, po której udamy się z procesją do symbolicznego Grobu Dziecka Utraconego.
Zachęcamy również do wpisu w internetowej Księdze Dzieci Utraconych. Imiona wszystkich dzieci będą wymienione podczas Mszy Świętej na Górze św. Anny i polecone szczególnej opiece Anioła Stróża.
Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
[fb-like]