Witajcie drodzy Narzeczeni!

Rozpoczynacie właśnie piękny etap Waszego wspólnego życia, jakim jest planowanie ceremonii ślubnej. Aby ułatwić Wam przygotowanie tej ważnej dla Was i Waszych rodzin uroczystości przedstawiamy Wam poradnik o tym, jak w kilku krokach przygotować się do ślubu kościelnego oraz konkordatowego. Mamy nadzieję, że podane informacje pomogą Wam uporządkować kilka kwestii organizacyjnych oraz usprawnią sam proces załatwiania formalności przedślubnych. W osobnej zakładce możecie przyjrzeć się spisowi parafii, w których możecie uczestniczyć w naukach przedmałżeńskich na terenie diecezji opolskiej.

Osobną część serwisu dedykujemy narzeczonym przebywającym za granicą, którzy pragną wziąć ślub. Przekazujemy jak należy się przygotować do ceremonii, gdzie należy się zgłosić celem otrzymania ważnych dokumentów. Mamy nadzieję, że nasze podpowiedzi usprawnią Wasze przygotowania i uczynią je jeszcze przyjemniejszymi.

W naszym serwisie zamieszczamy również garść dobrych rad przedślubnych, którymi chcemy się z Wami podzielić. Inspiracją do zamieszczenia tego cyklu na naszej stronie są refleksje młodych małżonków, którzy dołożyli starań, aby na ich ceremonii zaślubin wszystko zostało perfekcyjnie przygotowane i pragną się swoimi doświadczeniami podzielić z innymi. Chcemy, aby ta część naszego serwisu była aktywna, dlatego zachęcamy Was do dzielenia się z Nami swoimi dobrymi praktykami, jakie sprawdziły się na Waszych uroczystościach. Wszystkie inne uwagi odnośnie naszego portalu również będą dla Nas mile widziane – zatem zapraszamy do współpracy!

Krok po kroku do ślubu

Nauki przedmałżeńskie

Poradnie Rodzinne – NPR

Wskazówki dla przebywających za granicą

Garść dobrych rad